Bractwo Studenckie – spotkanie 4 października

Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy kolejny cykl środowych spotkań Bractwa Studenckiego w Białymstoku. Cerkiew akademicka św. równej apostołom Marii Magdaleny jest już po remoncie więc to tam właśnie podczas wspólnej modlitwy w środę 4 października będziemy prosić o Boże błogosławieństwo „na początek dobrego dzieła” – kolejny rok spotkań Bractwa. Molebien rozpoczniemy o 17:30, po czym ok. 18:00 spotkamy się w dolnej sali Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. św. Mikołaja 5.
Na spotkaniu w CKP podzielimy się wrażeniami i wspomnieniami z wakacji, ale też wspólnie ustalimy jakimi tematami będziemy zajmować się w ciągu całego roku akademickiego. Na następnym spotkaniu zdecydujemy w jakiej kolejności będą one przez nas wspólnie rozważane, rozpatrywane, dyskutowane, omawiane, wyjaśniane, zgłębiane, przybliżane, uprzystępniane, upowszechniane… Ponownie porozmawiamy również o możliwościach rozszerzania i udoskonalania programu spotkań Bractwa i programu działalności duszpasterstwa akademickiego.
Jeśli nurtują Was jakieś problemy, pytania czy wątpliwości, którymi chcielibyście się podzielić, o których chcielibyście porozmawiać, zgłoście je na tym i na najbliższych spotkaniach, najlepiej osobiście albo za czyimś pośrednictwem.
Kolejne spotkania Bractwa Studenckiego będą odbywać się w tym samym miejscu w środy
o 18:00. Będą je prowadzić duszpasterze prawosławnego środowiska akademickiego w Białymstoku – o. Piotr Borowik i o. Włodzimierz Misijuk oraz zaproszeni goście.
Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim znanym Wam studentom, a szczególnie niech dotrze to rozpoczynających właśnie studia w Białymstoku. Chcielibyśmy powitać ich w naszym prawosławnym środowisku akademickim i ułatwić im nawiązywanie kontaktów z prawosławnymi studentami różnych uczelni Białegostoku.