,

Ekumeniczne rekolekcje dla małżeństw dwuwyznaniowych

Opublikowano:

Okres Wielkiego Postu łączy chrześcijańskie wspólnoty we wspólnym oczekiwaniu na zbawienną ofiarę Jezusa Chrystusa i Jego światliste Zmartwychwstanie. To czas, w którym staramy się oczyścić nasze serca i dusze, zbliżyć się do Boga i nauczyć się głębokiej i żywej miłości do Boga i bliźniego.

W tym okresie, wspólnie z braćmi z Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, zaplanowaliśmy rekolekcyjne spotkania adresowane do małżeństw dwuwyznaniowych. Opierając się o nauczanie i praktykę życia trzech wspólnot chrześcijańskich postaramy się wskazać wyzwania i atuty związane z przynależnością małżonków do różnych wspólnot chrześcijańskich. Przez trzy kolejne dni będziemy modlić się za życie rodzinne i rozmawiać o chrześcijańskim modelu życia rodzinnego.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy plan rekolekcji. Pierwszego dnia rekolekcji zapraszamy do Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się, sprawowana w języku polskim i cerkiewnosłowiańskim, wielkopostna Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów, a po nabożeństwie, ok. godz. 18.00 odbędzie się spotkanie rekolekcyjne w świetlicy parafialnej, które poprowadzi proboszcz parafii, ks. Marek Ławreszuk.

Serdecznie zapraszamy.