„Kapłaństwo w świetle życia i twórczości św. Jana z Kronsztadu”

Nakładem Katedry Teologii Prawosławnej Uniwersytetu W Białymstoku ukazała się książka autorstwa o. Piotra Fiedoruka „Kapłaństwo w świetle życia i twórczości św. Jana z Kronsztadu”

Autor: o. Piotr Fiedoruk
Tytuł: Kapłaństwo w świetle życia i twórczości św.Jana z Kronsztadu 1829-1908
Wydawca: Uniwersytet w Białymstoku
Oprawa miękka
Wymiary: 14,5*20,5
Ilość stron: 262
ISBN 978-83-7431-456-5

Książka ks. doktora Piotra Fiedoruka jest poświęcona bardzo ważnemu tematowi jakim jest kapłaństwo. Autor dokonuje analizy powyższego zagadnienia na podstawie dzieł św. Jana z Kronsztadu. Przybliżając poszczególne aspekty posługi kapłańskiej pokazuje również przykłady z życia św. Jana, który był wyjątkowym du­chownym. Jego postawa i życie osobiste jest przecież najlepszym podręcznikiem duszpasterstwa wiernych. W czasach kryzysu wiary, utraty wzorców osobowych i spłycenia samej posługi kapłańskiej, taki sposób podejścia do analizy tej ważnej eklezjalnej i społecznej kwestii jest jak najbardziej trafny.

abp dr Jakub Kostiuczuk