, ,

Modlitewna inauguracja roku akademickiego w Białymstoku

Studentów, wykładowców i wszystkich pracowników szkół wyższych zapraszamy na modlitewną inaugurację nowego roku akademickiego. W środę 2 października o godz. 17. w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku (ul. Gen. W. Sikorskiego 9) sprawowany będzie molebień połączony z akatystem do św. Nektariusza z Eginy. W modlitewnych wezwaniach będą brzmiały prośby o owocną naukę, łaskę Bożą dla nauczających i uczących się, siłę i wytrwałość. Studenci zgłębiają wiedzę, rozwijają swe zdolności, odkrywają świat. Z perspektywy człowieka wierzącego, nie są na tej drodze sami. W każdym dobrym działaniu wspiera ich również Bóg. Czyni to nienachalnie, szanując wolność człowieka. Wspiera tych, którzy Go o to proszą.

Modlitwa inaugurująca nowy rok akademicki to prośba o Bożą łaskę i wsparcie. Zjednoczmy się w niej tego dnia.

W imieniu Prawosławnego Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku i Katedry Teologii Prawosławnej UwB serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę

o. Marek Ławreszuk