Teologia liturgiczna – zarejestrowana seria wykładów 2019/2020 – podcast

Katedra Teologii Prawosławnej udostępnia podcast otwartych wykładów z teologii liturgicznej.

Celem serii wykładów z teologii liturgicznej jest ukazanie fundamentów chrześcijańskiej teologii odkrywanych z perspektywy duchowości i obrzędowości prawosławnej. Kolejne spotkania koncentrują się na teologicznych prawdach przedstawionych w prawosławnej liturgice, przede wszystkim w Boskiej Liturgii. Cykl wykładów został zorganizowany przez Katedrę Teologii Prawosławnej Uniwersytetu Białostockiego w ramach zajęć ogólnouniwersyteckich dostępnych dla studentów wszystkich kierunków studiów Uniwersytetu w Białymstoku w roku akademickim 2019/2020.

Rejestracji cyfrowej kolejnych spotkań dokonało Radio Orthodoxia. Wykłady przeprowadził ks. dr hab. Marek Ławreszuk, prof. UwB.

Pliki audio (1-8) udostępnione za pośrednictwem serwisu podcastowego Radia Orthodoxia. Pliki wideo (9-12) dostępne są na kanale Radia Orthodoxia w serwisie YouTube.

1. Teologia liturgiczna. Wielka ektenia
  2. Teologia liturgiczna. Antyfony
  3. Teologia liturgiczna. Hymn Jednorodzony Synu
  4. Teologia liturgiczna. Małe wejście