Zajęcia ogólnouniwersyteckie KTP – semestr zimowy 2017/2018

Katedra Teologii Prawosławnej zaprasza wszystkich studentów UwB (w tym słuchaczy studiów zaocznych, podyplomowych i doktoranckich) na bezpłatne dodatkowe zajęcia poza programem studiów.

W semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018 proponujemy przedmiot „Sacrum i profanum w duchowej przestrzeni Kościoła prawosławnego”, prowadzony przez bp. dr. hab. Andrzeja Borkowskiego.

Kościół jest zanurzony w rzeczywistości świata. Dlatego to, czym żyje świat wkracza w życie Kościoła, gdzie zostaje prześwietlony Bożymi energiami i przemieniony w rzeczywistość Bożą. Te obszary powstania nowych wyzwań dla chrześcijańskiej duchowości w powszechnym przekonaniu aktualizują się w kontekście: religijnym, kulturowym i antropologicznym. w każdej z wymienionych kategorii pojawiają się omówienia szczegółowych procesów, tendencji, problemów, które zasługują na refleksję i dogłębną dyskusję.

Kurs trwa 30 godzin. Warunki zaliczenia to regularne uczęszczanie na zajęcia i aktywny w nich udział. Ukończenie przedmiotu skutkuje wpisaniem do suplementu dyplomu w rubryce „inne osiągnięcia” i przyznaniem 2 punktów ECTS. Rejestracja w systemie USOSweb trwa od 9.10.2017 do 31.10.2017.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 października (wtorek) o godz. 18 w siedzibie Katedry Teologii Prawosławnej, ul. Zamenhofa 15 (wejście od ul. Piotrkowskiej).

Serdecznie zapraszamy!