,

Rekolekcje wielkopostne

Opublikowano:

Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne Mała Cerkiew. Kolejne spotkania tworzą cykl tematyczny, koncentrujący się na najważniejszych aspektach życia rodzinnego. Adresatami rekolekcji są przede wszystkim małżeństwa, pary oraz osoby, które jeszcze poszukują swej drugiej połówki. Rozważając kwestie życia małżeńskiego skoncentrujemy się także na istotnej kwestii małżeństw wyznaniowo mieszanych. Zastanowimy się jakie wyzwania bądź jakie pozytywne perspektywy wynikają z życia małżeństw dwuwyznaniowych.

To długodystansowe rekolekcje wpisane w wielkopostny kalendarz. Każde spotkanie rozpocznie się po niedzielnym wieczornym nabożeństwie, zaś zwieńczeniem całego cyklu stanie się tydzień świętego Łazarza, podczas którego zapraszamy do udziału w sakramencie spowiedzi i Eucharystii.

Zaplanowaliśmy dwa cykle spotkań. Pierwszy rozpocznie się w Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku w niedzielę 31 marca o godz. 17.00. Drugi cykl spotkań będzie zorganizowany w Soborze św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku oraz Centrum Kultury Prawosławnej.

Szczegółowy harmonogram kolejnych spotkań został przedstawiony poniżej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną zgłębić cerkiewne nauczanie dotyczące małżeństwa i życia rodzinnego. Pomimo wpisania kolejnych spotkań w logiczny ciąg, każde z nich może być traktowane jako odrębna całość.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w poprzedzającym wielkopostny cykl rekolekcyjny spotkaniu ekumenicznym dla małżeństw dwuwyznaniowych, które odbędzie się w piątek 22 marca o godz. 17.00 w Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Szczegółowe informacje o rekolekcjach ekumenicznych dostępne są na stronie Katedry Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku.

link do plakatu w formacie PDF – Sobór św. Mikołaja Cudotwórcy
link do plakatu w formacie PDF – Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego